Uroda

Gąbka do makijażu – czy warto ją stosować? Jak to robić?

Gąbka do makijażu to alternatywa dla tradycyjnego pędzla czy nakładania podkładu oraz innych kosmetyków dłońmi. Jakie ma zalety?

Gąbka do makijażu – co to?

Gąbka do makijażu to akcesorium, które zostało stworzone z myślą o jeszcze dokładniejszym nakładaniu podkładu, pudru, a także innych kosmetyków. Ma kształt jajka z wąską końcówką z jednej strony. Wykonana jest z hipoalergicznego materiału, co sprawia, że z powodzeniem mogą po nią sięgnąć także osoby o bardzo wrażliwej cerze, alergicy. Gąbka nie zawiera także lateksu ani innych substancji zapachowych. 

Struktura gąbki sprawia, że makijaż z jej pomocą wykonać naprawdę bardzo łatwo. Co ważne, pozwala ona na bardzo dokładną aplikację kosmetyków. Szerszą końcówką nakłada się zazwyczaj podkład i puder, natomiast węższą można wykorzystać do aplikacji korektora czy rozświetlacza, a także bronzera oraz róża. Ważne jest, że gąbka nie wchłania kosmetyku, pozostaje in na jej powierzchni, a po zetknięciu ze skórą idealnie do niej przylega. Wąska końcówka ułatwia aplikację kosmetyków w trudno dostępnych miejscach (przy ustach, nosi, pod oczami, w kącikach oczu). Po nałożeniu kosmetyków z pomocą gąbki cera wygląda aksamitnie gładko.

Jak używać gąbki do makijażu

Gąbki do makijażu cieszą się popularnością z dwóch powodów. Po pierwsze, aplikacja kosmetyków w ten sposób jest bardzo dokładna i daje efekt naprawdę gładkiej skóry. Po drugiej – stosowanie gąbki jest bardzo proste. Z pomocą gąbki makijaż można nałożyć znacznie szybciej niż pędzlem czy palcami. Wystarczy delikatnie zmoczyć gąbkę, następnie wycisnąć nadmiar wody, ale pozostawić całość lekko wilgotną. Gąbka powinna się delikatnie powiększyć – wtedy jest gotowa do użycia. „Na mokro” nakładamy produkt, podkład, korektor lub inny kremowy kosmetyk. Najpierw nakłada się go na skórę, a gąbką jedynie rozprowadza ruchem stemplującym, delikatnie wklepując produkt. „Na sucho”, a więc bez zwilżania gąbki wykonuje się kaing, czyli precyzyjnie nakłada sypkie pudry.

Jak dbać o gąbkę do makijażu?

Wszystkie gąbki do makijażu należy dokładnie umyć po każdym użyciu. Najlepiej wykorzystać do tego delikatne mydło lub szampon. Następnie należy gąbkę dokładnie wypłukać i pozostawić do wyschnięcia. Absolutnie nie wolno wkładać mokrej gąbki do szafki. Zawilgotniała gąbka to idealne siedlisko do rozwoju bakterii. Do mycia gąbki możesz użyć także dokładnie tego samego kosmetyku, którym myjesz twarz. Absolutnie nie można wielokrotnie używać niemytej gąbki, ponieważ za każdym razem zostaje na niej część kosmetyku, z czasem może się to przełożyć na jakość wykonywanego makijażu i nieestetyczny efekt. Ponadto gąbka z resztkami mokrego kosmetyku także sprzyja potencjalnemu rozwojowi bakterii. Tak jak trzeba myć pędzle do makijażu, tak samo trzeba dbać o gąbki.

Możliwość komentowania Gąbka do makijażu – czy warto ją stosować? Jak to robić? została wyłączona